UEFA Şampiyonlar Ligi Son 16 Eşleşmeleri

Grup maçlarının tamamlanmasıyla birlikte son 16 turuna kalan takımların belli olmasının ardından İsviçre’nin Nyon kentinde gerçekleştirilen kura çekiminin ardından UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 1/8 turunda yapılacak eşleşmeler de belli oldu.

Türk Takımı Kalmadı

Beşiktaş’ın grubu üçüncü olarak tamamlayarak yoluna UEFA Avrupa Ligi’nde devam etmesiyle birlikte Türk takımının kalmadığı Şampiyonlar Ligi son 16 turu için kura çekimi İsviçre’nin Nyon kentinde yapıldı. Grup karşılaşmaları sonucunda ilk iki sırada yer alan takımlar arasında gerçekleştirilen kura çekimi sonucunda 8 eşleşme belirlenmiş oldu.

Lider Bitiren Takımlar Seribaşı

Kura çekimi kurallarına uygun olarak grup maçlarını lider bitiren takımlar kendi grubunda yer almayan ve aynı ülkeden olmamak şartıyla diğer grupların ikincileriyle eşleşti. Birinci torbada yer alan gruplarını lider bitirmiş Arsenal, Atletico Madrid, Barcelona, Borussia Dortmund, Juventus, Leicester City, Monaco ve Napoli takımları ikinci torbada yer alan Bayern Munich, Bayer Leverkusen, Benfica, Manchester City, Paris Saint-Germain, Porto, Real Madrid ve Sevilla ile eşleşti.

İlk Maçlar 14-15 Şubat Tarihlerinde

16 takımın eşleştiği kura çekimiyle maçların oynanacağı tarihler de belli oldu. Turun ilk maçları 14-15 ve 21-22 Şubat, rövanş karşılaşmalarıysa 7-8/14-15 Mart’ta oynanacak.

Son Şampiyon İtalyan Ekibi Napoli ile Eşleşti

Son şampiyon Real Madrid İtalyan ekibi Napoli ile eşleşti. En dikkat çeken karşılaşmalardan birininse Fransız ekibi Paris Saint-Germain ile İspanyol devi Barcelona arasında olacağı bekleniyor. Son 16 turundaki diğer eşleşmeler ise şu şekilde:

Bayer Leverkusen – Atletico Madrid

Bayern Münih – Arsenal

Benfica – Borussia Dortmund

Manchester City – Monaco

Porto – Juventus

Sevilla – Leicester City

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir