Uefa Avrupa Ligi Genk Gent Karşılaşması Öncesi Genel Yorumlar

UEFA Avrupa Ligi’nde 3.tur ilk maçlarının heyecan verici ve şaşırtıcı skorlarla bitmesi üzerine gözler rövanş maçlarına çevrildi. Rövanş maçları arasında en çok heyecanla beklenen maç ise iki Belçika takımı Genk ve Gent’in karşılaşması. İlk maçta herkes Gent’in kendi evinde galip geleceğini düşünürken Genk ilginç bir skora imza atarak maçtan 5-2 galip ayrılmıştı. Evinde 3 fark yiyen Gent ise bir sonraki turu göremeyecek şeklinde yorumlar yapılıyor.

21.dakikada öne geçen Genk, 27.dakikada Gent’e Engel olamamış ve maç 1-1 olmuştu. Daha sonra 33, 41 ve 45. Dakikalarda gelen gollerle Genk ilk yarıyı 4-1 önde kapatmıştı. İkinci yarıda Gent farkı dörde indirse de 72. Dakikada Genk bir gol daha atıp maçı 5-2 kazanmıştı. Gent 84. Dakikada Anderson Esiti’nin ikinci sarı kart nedeni ile kırmızı kart görmesiyle mücadelenin geri kalan kısmını 10 kişi tamamlamıştı.

Yorumcuların Favorisi Kim?

Rövanş maçları öncesi herkesin aklındaki soru bu maçta da bir sürpriz olacağı mı. İlk maçta Gent evinde favori görülürken, iddiada herkes direk 1 oynamalısınız derken 7 gollü maçtan galip ayrılan takım misafir Genk takımı olmuştu. Seyirciler de böyle bir sürprizin rövanş maçında da olup olmayacağını merak ediyor hali ile.

Yorumcular genel olarak oylarını Genk’ten yana koyuyor. Zaten seride 3 farkla önde olan takımın hem de evinde, kendi seyircisi önünde daha çok coşacağını, aradaki farkı daha da açabileceğini söylüyorlar. UEFA maçlarında çok sayıda sürpriz çıksa da, bu maç sonucunun ne olacağı az çok belli gibi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir