Günün Maçı: Başakşehir – Fenerbahçe

Günün maçları yazı serimiz devam ediyor. Bu seride her gün Ziraat Türkiye Kupası ve Spor Toto Süper Ligde günün en önemli maçlarını analiz etmeye devam ediyoruz. Bu gün inceleyeceğimiz maç 26.04.2017 Çarşamba günü oynanacak olan Başakşehir – Fenerbahçe maçı olacak.

Medipol Başakşehir ile Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final 1. Maçı için bu gün saat 20:45 te Başakşehir Fatih Terim Stadyum’unda karşı karşıya gelecek. Abdullah AVCI yönetimindeki Başakşehir spor kulübü için durumlar pek iç açıcı değil. Bunun sebebi geçen hafta Rizespor karşısında alınan beraberlikle birlikte, maç sonunda başakşehirli futbolcuların gazeteciler ile girdikleri münakaşa sonucu, futbolculara Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından verilen cezalar. Cezalı futbolcuların bu maçta ve haftaya oynanacak olan Beşiktaş maçında oynayamayacak olması Başakşehir üzerindeki baskıyı daha da arttırmış durumda. Ceza alan futbolcular arasında başarılı kaleci volkan BABACAN da var .

Lige 2. Sırada bulunan ve matematiksel olarak şampiyonluk umutları devam eden Başakşehir için oldukça kötü bir durum olsa da, Abdullah AVCI’nın öğrencileri bu tür sıkıntılar ile baş edebilecek düzeyde profesyonel futbolcular ve şampiyonluğun kolay kazanılmayacağının bilincindeler.

Öte yandan Fenerbahçe’de, genel gidişat kötü olsa da, geçen hafta Galatasaray derbisinin kazanılması ile günü kurtarmış görünüyor. Bu sezon bir türlü toparlanamayan ve son bir kaç yılda çok sayıda teknik direktör değiştirmesine rağmen bir türlü istediği çıkışı yakalayamayan Fenerbahçe geçen haftanın morali ve Başakşehir’deki cezalı futbolcular sayesinde psikolojik olarak daha iyi durumda denilebilir.

Son olarak futbolda hiçbir karşılaşmanın sonucu garanti olmadığından ve Başakşehirin 4 büyükler karşısında farklı bir motivasyonla oynadığını ve genel olarak başarılı olduğunu göz önünde bulundurursak maçın her iki taraf içinde alınabilir olduğunu söyleyebiliriz.

Tabi Fenerbahçe tecrübesini konuşturup, Robin Van Persie de Başakşehirli futbolcuları çıldırtıp kırmızı kart almalarını sağlarsa başka 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir